Kişiselleştirme ve Çeşitlilik

Günümüzün dünyasında kişiselleştirme her deneyimin önemli bir parçası halini almıştır. Farklı öğeleri özelleştirebilmek (stil, yerleşim, fonksiyon, renk, özellikler) gerçekten de her şeyin kişisel bir his vermesini sağlar. Bu düzeyde bir kişiselleştirme artık işitme cihazlarında, bilhassa kişiye özel işitme cihazlarında da mümkündür.

Kişiye özel bir işitme cihazının en güzel yönü, size, işitme kabiliyetinize ve yaşam tarzınıza göre özel bir şekilde yapılması ve hayatın zengin sesliliğini size taşımasıdır. 

Kişiye özel işitme cihazlarının avantajları

Diğer modern işitme cihazlarının tüm avantajları daha küçük bir paketin içinde


Kişiye özel işitme cihazının kulak kalıpları

Kişiye özel işitme cihazınızı yapmak için kulaklarınızın benzersiz modelleri alınır

Kişiye özel işitme cihazı oluşturmanın ilk adımı kulak kalıbıdır (kişiye özel işitme cihazı kulak kalıbı olarak da bilinir). İşitme uzmanı bunu bir klinikte yapar. 

  • ReSound gibi bazı işitme cihazı şirketleri, kulak kalıplarının daha hassas çıkarılabilmesi için işitme uzmanlarının 3 boyutlu kulak taramaları yapmasına olanak tanır. 
  • Yaygın olarak kullanılan diğer yöntemse kulağın manuel olarak ölçüsünün alınmasıdır. Bu yöntemde kulak kepçesinin içine ve çevresine silikon yerleştirilir. Bu biraz tuhaf bir his verebilir, ama ağrısız bir tekniktir. Silikon çıkarılınca kulak anatomisinin benzersiz bir ölçüsü elde edilmiş olur. 
  • Ardından, kişiye özel işitme cihazı kulak kalıpları (3 boyutlu tarama veya kulak ölçüsü olarak) ilgili işitme cihazı şirketinin üretim tesislerine e-posta veya kurye ile gönderilir. 
  • Burada, 3 boyutlu bir yazıcı kullanılarak özel işitme cihazı kulak kalıbının kopyaları üretilir ve bunlar işitme cihazının 'kabukları' halini alırlar. Sonra da tüm gerekli teknik parçalar dikkatle içine yerleştirilir.
Kulak İçi ve Kulak Arkası Kulaklıklar ReSound Marka İşitme Cihazları Audio Marka İşitme Cihazları İletişime Geçin
WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?